Тел/факс: +38 (044) 591-08-30
Ел. пошта: info@karapuz.ua
Адреса: вул. Шутова 9-а, Київ 03113
Батькам > Кориснi поради  Дитячi iгри!

Корисні поради

Як визначити нормальне збільшення в масі немовляти?

Здорова доношена дитина за перший місяць життя додає в масі в середньому 600 г, другий і третій – по 800 г, а в плині кожного наступного місяця – на 50 г менше в порівнянні з попереднім. Так продовжується до року. Маля, яке добре розвивається до 4-4,5 місяців життя збільшує вдвічі, а до року втричі, свою первісну масу, досягаючи до кінця першого року життя 10-10,5 кг. При цьому маса тіла шестимісячних дівчаток буває приблизно на 200-400 г, а однорічних – на 400-600 г менше, ніж хлопчиків того ж віку.

Як росте маля в перший рік життя?

Щомісяця протягом перших трьох місяців дитина в середньому підростає на 3 см, у віці від 3 до 6 місяців – на 2,5 см, від 6 до 9 місяців – на 1,5-2 см, від 9 до 12 місяців – на 1,5 см. Протягом першого року життя дитина виростає приблизно на 25 см, тобто збільшує свій зріст у півтора рази, а масу в 3 рази. Довжина тіла дівчинок протягом усього першого року в середньому на півтора сантиметра менше, ніж хлопчиків.

Що таке тім’ячко? Коли воно закривається?

Тім’ячка– це м'які місця на голові новонародженої дитини, залишки перетинчастого кістяка, що з'єднують кісти черепа, у результаті чого голівка немовляти при проходженні по родових шляхах стискується. Розрізняють бічні тім’ячка, мале і заднє, а також велике тім’ячко. Бічні тім’ячка заростають у здорових доношених дітей у перші дні чи життя навіть до народження. Велике, чи переднє, тім’ячко знаходиться в місці сполуки лобової і тім'яної кісток, відкрите в основному у всіх новонароджених дітей. Закривається воно до року, найпізніше до півтора року.

Чи потрібна немовляті подушка?

Подушка не обов'язкова. Краще, коли дитина спить на рівній поверхні. Якщо ж Ви все-таки хочете покласти в ліжко дитини подушку, то зробіть її у всю ширину, щоб голівка маляти завжди була на ній, навіть коли воно крутиться.

Яка частота подиху вважається нормальною?

Якщо немовля дихає 30-40 разів у хвилину – це нормально.